[2 PLŻ] Historyczny moment i niespodziewana zmiana lidera – znamy półfinałowe pary 2.LŻ

Podobnie jak w Nice 1.LŻ, dobiegła końca runda zasadnicza w 2.LŻ. Czołowa czwórka, która będzie się mierzyć w fazie play off była już znana przed ostatnią kolejką. Poznaliśmy pary półfinałowe, które zmierzą się ze sobą o prawo jazdy w finale.

Wedle prognoz zakończyło się starcie ekip, które żegnały sezon –  Euro Finnance Polonii Piła i Speedway Wandy Kraków. Ekipa z Wielkopolski zwyciężyła w stosunku 54:35. Swego rodzaju historię napisała Niemka – Sindy Weber, która jako pierwsza kobieta zaliczyła debiut na ligowym torze. Zawodniczka wystąpiła w dwóch biegach. Niestety, po upadku zanotowanym w swoim pierwszym starcie nie była w stanie kontynuować zawodów z powodu kontuzji łokcia. W swojej drugiej odsłonie nie była w stanie dojechać do mety i zjechała z toru. Drużyny zachowały swoje lokaty – Polonia Piła z 13 punktami zajęła 5 miejsce, natomiast Speedway Wanda Kraków z „zerowym” dorobkiem punktowym zamknęła tabelę.

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz podejmowała na swoim torze ekipę Stainer Unii Kolejarza Rawicz. Bydgoskie Gryfy wedle przedmeczowych przewidywań wysoko zwyciężyły 54:36. Podobnie jak dla krakowian, mecz ten był pożegnaniem sezonu dla podopiecznych trenera Jankowskiego. Na odwrotnym „biegunie” znajdują się bydgoszczanie, którzy po niedzielnym zwycięstwie wskoczyli na pierwszą pozycję i zakończyli rundę zasadniczą ze statusem lidera. Rawiczanie zainkasowali w tym sezonie 8 oczek, co dało im 6 lokatę. Zaś lider tabeli – zespół z Bydgoszczy pojedzie w półfinale z pauzującą w ostatniej kolejce ekipą Wilków Krosno. Zespół trenera Ślączki uplasował się na 4 pozycji z 14 punktami.

Bydgoszczanie zawdzięczają swoją lokatę drużynie Power Duck Iveston PSŻ Poznań. Zawodnicy trenera Bajerskiego dość niespodziewanie polegli na własnym torze ekipie OK Bedmet Kolejarza Opole 43:47. Trzeba zaznaczyć, że jeśli Skorpiony zgarnęłyby komplet – 3 punktów to byliby liderami tabeli 2. LŻ. Taki obrót spraw dał drużynie ze stolicy Wielkopolski status wicelidera z 23 punktami, natomiast podopieczni Jarosława Dymka kończą rundę zasadniczą na 3 pozycji zdobywając 21 oczek.

Terminy spotkań półfinałowych, finałowych i barażowych prezentują się następująco:

18 sierpnia –  I półfinały:

Wilki Krosno – ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

OK Bedmet Kolejarz Opole – Power Duck Iveston PSŻ Poznań

25 sierpnia – półfinały (rewanże):

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz – Wilki Krosno

Power Duck Iveston PSŻ Poznań – OK Bedmet Kolejarz Opole

8 września – I finał

Mecz na torze drużyny niżej rozstawionej po rundzie zasadniczej

15 września – finał (rewanż):

Mecz na torze drużyny wyżej rozstawionej po rundzie zasadniczej

29 września – I baraż:

7. drużyna PGE Ekstraligi – przegrany w finale Nice 1.LŻ

Orzeł Łódź – przegrany w finale 2.LŻ

6 października – baraż (rewanże):

Przegrany w finale Nice 1.LŻ – 7. drużyna PGE Ekstraligi

Przegrany w finale 2.LŻ – Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *