[SGP] Bartosz Zmarzlik po utrzymanie statusu lidera, kontynuując marsz w kierunku złota IMŚ 2019 (zapowiedź)

Półmetek tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix już na nami. Liderem po 5 turniejach jest Bartosz Zmarzlik. Gorzowianin zapisał przy swoim nazwisku 61 punktów. W sobotę w szwedzkiej Mallili najlepsi żużlowcy świata powalczą o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej.

W klasyfikacji generalnej cyklu panuje niesamowity ścisk. Za Bartoszem Zmarzlikiem (61 pkt.) plasują się Emil Sajfutdinow i Leon Madsen. Zgromadzili oni taką samą liczbę punktów – 61. Czwartą lokatę z 59 punktami zajmuje Martin Vaculik. Cztery oczka mniej – 55 zebrał Patryk Dudek. Miejsce 7 zajmuje Janusz Kołodziej (44 punkty), a 8, ostatnie premiowane awansem do cyklu SGP 2020 – Maciej Janowski (36 pkt.). Warto zauważyć, że „Janoś” nie wystąpił z powodu kontuzji w turnieju inaugurującym tegoroczny cykl – na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zeszłorocznego turnieju w Mallili dobrze nie wspomina Bartosz Zmarzlik. Gorzowianin w fazie zasadniczej stracił tylko 1 oczko na rzecz Petera Ljunga, zdobywając 14 puntków. Po 5 startach zajmował pierwszą lokatę i był w uprzywilejowanej sytuacji. Kapitan gorzowskiej Stali w półfinale po sporych kontrowersjach został uznany winnym spowodowania upadku i został wykluczony. Turniej zakończył na 5 lokacie.

W tym roku nadzieje na sukces w sobotnim turnieju lidera „generalki” są spore. Spoglądając na tegoroczne występy w lidze szwedzkiej gorzowianina można śmiało stwierdzić, że króluje na tamtejszych torach.Podkreślmy też, że tor w Mallili nie jest obcy Maciejowi Janowskiemu i Patrykowi Dudkowi. Ścigają się oni bowiem w miejscowej Dackarnie.

Dziką kartę na turniej w Mallili otrzymał tegoroczny, indywidualny mistrz Szwecji – Jacob Thorssell. Dodajmy, że do ścigania wciąż nie powrócił Amerykanin – Greg Hancock. W jego miejsce ponownie „wskoczy” Max Fricke. Natomiast kontuzji w ostatnim czasie nabawił się Antonio Lindbaeck. Wyklucza go ona z sobotniego startu. Szweda zastąpi jeden Mikkel Michelsen.

Czy Bartosz Zmarzlik uczyni kolejny krok w kierunku złota IMŚ? Szósty turniej SGP 2019 w Mallili już w sobotę o godzinie 19:00.

Klasyfikacja generalna cyklu Grand Prix po pięciu rozegranych turniejach:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 61
2. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 61 
3. Leon Madsen (Dania) – 61
4. Martin Vaculik (Słowacja) – 59
5. Patryk Dudek (Polska) – 55
6. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 47 
7. Janusz Kołodziej (Polska) – 44 
8. Maciej Janowski (Polska) – 36 
9. Jason Doyle (Australia) – 35
10. Artiom Łaguta (Rosja) – 34 
11. Niels Kristian Iversen (Dania) – 34
12. Max Fricke (Australia) – 31 
13. Matej Zagar (Słowenia) – 30
14. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 30 
15. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 24 
16. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 21

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *