Dawid Stachyra: „Planuję nabyć nowe silniki, gaźniki i sprzęgła”

Dawid Stachyra odnowił swoją licencję żużlową. Doświadczony zawodnik będzie w 2020 roku bronił barw drużyny z Rzeszowa. Stachyra podchodzi bardzo profesjonalnie do swojego powrotu na tor.

Licencję odnowiłem jesienią tego roku. Motywem przewodnim tej decyzji była rzecz jasna chęć wznowienia jazdy. Dojrzewałem do niej bardzo długo. Szczerze mówiąc, myślałem już o tym przed rokiem, ale wszyscy wiemy, jak się potoczyły losy rzeszowskiej Stali. Przez ostatnie lata mojej kariery wszystko się układało nie po drodze. Gdzie nie pójdę, to staję na wielką minę i nawet gdyby przed sezonem 2019 doszło do czegokolwiek, to byłby to kolejny gwóźdź do trumny – powiedział Dawid Stachyra, w rozmowie z rztz.pl

Zawodnik doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że po dłuższej przerwie nie jest ławo wrócić na tor. Dlatego żużlowiec ma zamiar bardzo pieczołowicie przygotować się do swoich startów w 2020 roku.

Przerwa, jaką miałem od żużla była na tyle długa, że tak naprawdę nie miałem wyboru i musiałem podjąć jedną słuszną decyzję. Sprzętowo chcę być przygotowanym do sezonu na 110 procent, a więc planuję zaopatrzyć się w całkowicie nowy asortyment. Kwestia ram jest jeszcze do uzgodnienia, bo faktycznie jakiś sprzęt mam w garażu. Priorytetem są jednak zakupy. Planuję nabyć nowe silniki, gaźniki i sprzęgła. Serce motoru, a więc to, co najważniejsze musi być bez skazy. Chcę być również bardzo dobrze przygotowanym fizycznie. Tak naprawdę już od początku listopada ruszyłem z treningami, które będę kontynuował przez całą zimę. Nie zapominam o tym, co jest kluczowe. Łączę ze sobą bieganie, basen, kick-boxing i wszystkie inne rzeczy, które są niezbędne, aby zaktywizować całe ciało. Z wielką nadzieją spoglądam w przyszłość. Mam nadzieję dużo zamieszać i wielu zaskoczyć. Oczywiście pozytywnie. Przy okazji pozdrawiam wszystkich kibiców, którzy mnie wspierają, a szczególnie tych z Rzeszowa –zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *