[SGP] Greg Hancock kończy karierę!

Greg Hancock, czterokrotny mistrz świata na żużlu, ogłosił odejście na emeryturę po błyskotliwej karierze, która zaznaczyła go jako jednego z największych w tej dyscyplinie.

Decyzja podyktowana była chęcią spędzania więcej czasu z rodziną, co oznacza, iż Kalifornijczyk nie weźmie udziału w cyklu SGP w roku 2020.

Oświadczenie nastąpiło po wycofaniu się Hancocka z ubiegłorocznych turniejów FIM SGP 2019.

Przez ostatnie dwanaście miesięcy bez ścigania, miałem dużo czasu by pochylić się nad swoją niesamowitą karierą. Ściganie na najwyższym poziomie, wygranie czterech tytułów mistrza świata, drużynowe i parowe mistrzostwa świata oraz wiele drużynowych tytułów ligowych, były do tej pory największymi osiągnięciami i sukcesami w moim życiu.” – mówi Hancock.

Ostatni rok opieki nad moją żoną i rodziną zmieniły moje życie pod wieloma względami i pokazały nową perspektywę. Jestem zadowolony z moich osiągnięć sportowych i wierzę, ze czas przejść do nowego rozdziału. Jakkolwiek ta decyzja nie byłaby trudna z pewnością jest jedyna i słuszna“.

Mimo, iż kończę karierę nie oznacza, że schodzę ze sceny. Mam plany, które utrzymają mnie blisko dyscypliny i zobaczymy  w ciągu kilku tygodni dokąd mnie to zaprowadzi.”

49-letni Hancock jest jedynym zawodnikiem, który był nieprzerwanie uczestnikiem cyklu SGP od początku serii w sezonie 1995. Aż do września 2014 roku pojechał w każdym turnieju SGP i wyśrubował niepokonany rekord 177 zawodów z rzędu.

Łącznie wystąpił w 218 turniejach, zdobył 2 655 punktów w 1 248 biegach i oba osiągnięcia są rekordowe. Dwa kolejne rekordy w jego posiadaniu to 455 biegowych zwycięstw oraz 92 występy w finałach.

Jednymi z jego najważniejszych osiągnięć były pierwszy tytuł mistrzowski w 1997 roku oraz 

Inf. speedwaygp.com

Fot. Patrycja Mazurkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *