[SGP] Mistrz Świata po raz pierwszy na torze w nowym sezonie

Do rozpoczęcia tegorocznego sezonu pozostało już niewiele czasu. Zawodnicy powoli szykują się do wyjazdu na tor po zimowej przerwie. W poniedziałek 9 marca Bartosz Zmarzlik skorzystał z gościnności działaczy toruńskiego klubu i kręcił pierwsze „kółka” w tym roku na Motoarenie.

Tradycyjnie, jak to bywa w trakcie pierwszych treningów, nie było na torze zbyt dużego szaleństwa. W głównej mierze pierwsze jazdy mają za zadanie pozwolić zawodnikom na oswojenie się z motocyklem po kilku miesiącach przerwy. Na dodatek żużlowcy w tym czasie testują również swój sprzęt.

Cieszę się, że mogłem w końcu wyjechać na tor po zimowej przerwie. Fajnie jest rozpocząć testy i treningi na nowo. Na razie były to luźne jazdy. Głównym celem i założeniem pierwszego treningu było dla mnie ponownie wczucie się w jazdę na motocyklu. Dzisiaj na Motoarenie mieliśmy ustaloną kolejność poszczególnych wyjazdów na tor. Wszyscy zawodnicy mogli jednak jeździć bez ograniczeń ile tylko chcieli. Dziękuje miejscowym działaczom za możliwość odbycia treningu w Toruniu – dodał Zmarzlik.

W weekend truly.work Stal Gorzów miała rozegrać pierwsze mecze towarzyskie w tym roku z MrGarden GKM-em Grudziądz. Oba pojedynki zostały jednak odwołane.

W następnym tygodniu Bartek ponownie przyjedzie do Torunia. W poniedziałek 16 marca rozpocznie się dwudniowe zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski. Do dyspozycji szkoleniowca trenera Marka Cieślaka będzie wówczas dziewięciu kadrowiczów.

Inf. zmarzlik.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *