[PGEE] Klub Eltrox Włókniarz Częstochowa z wytycznymi reżimu sanitarnego

Klub Eltrox Włókniarz Częstochowa otrzymał w ostatnim czasie wytyczne co należy wykonać przed startem sezonu 2020. Od sobotniego poranka włodarze drużyny z miasta świętej wierz zakasali rękawy aby wszystko było gotowe przed 12 czerwca. Właśnie na ten dzień zaplanowana jest inauguracja sezonu pod Jasną Górą.

Czekaliśmy na odpowiedź z Ministerstwa Sportu i w końcu ją otrzymaliśmy, z czego bardzo się cieszymy – powiedział Michał Świącik.

– Dostaliśmy też wymogi dotyczące reżimu sanitarnego na zawodach. Liczymy jednak na to, że zostanie on jeszcze rozluźniony, bo limit kilkudziesięciu osób obecnych na meczu będzie dla nas ciężki do spełnienia. Oczywiście żałujemy, że rozgrywki będą odbywać się bez udziału kibiców – kontynuuje prezes Eltrox Włókniarza.Na klubach spoczywa obecnie obowiązek sprowadzenia do Polski zawodników z zagranicy. Spośród biało-zielonych chodzi o Fredrika Lindgrena, Jasona Doyle’a oraz Rune Holte, bowiem Leon Madsen przebywa w Polsce na stałe. – Zagraniczni zawodnicy będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę. W szesnastym dniu będą przechodzić testy na obecność koronawirusa. Staramy się zapewnić im lokum w postaci apartamentu lub domu. Pamiętajmy, że przez pół roku, a więc na czas trwania rozgrywek PGE Ekstraligi, nie będą mogli opuścić Polski.

Przed kilkoma dniami doszło również do renegocjacji kontraktów. Nowe stawki zostały zaakceptowane przez zawodników, więc w Częstochowie mogą wyczekiwać pierwszego meczu. Jeśli terminarz zostanie bez zmian, to inauguracja sezonu w tym mieście odbędzie się 26 czerwca. – Cieszę się również, że są sponsorzy i kibice, którzy nie wycofują się ze wspierania klubu. Niektórzy kibice sami proponują zamianę kupionych karnetów na cegiełki dla klubu. Cieszy nas też, że w obecnej sytuacji Canal+ nie obciął klubom z tytułu transmisji telewizyjnych. Stacja uważa nawet, że wartość produktu jakim jest żużel wzrośnie nawet o 50 procent dla sponsorów.

Inf. wczestochowie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *