[PGEE] Dla jednych łzy radości dla innych łzy smutku- Podsumowanie ostatniej kolejki rudy zasadniczej w PGE Ekstralidze

Zakończyło się spotkanie pomiędzy PGG ROW Rybnik a Betard Spartą Wrocław, które zamykało zmagania w rundzie zasadniczej PGE Ekstralidze. Podopieczni trenera Śledzia jechali na Śląsk z myślą wygrania oraz awansowania do najlepszej czwórki najlepszej ligi Świata. Mecz od pierwszego biegu zapowiadał dużo emocji. Nie było inaczej rybnickie rekiny postawiły bardzo duży opór spartanom. Wynik spotkania rozstrzygał się w ostatnich biegach ostatecznie podopieczni Dariusza Śledzia wgrali całe spotkanie 39:51. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy okazał się Kacper Woryna, który zdobył 12 punktów.Na słowa uznania zasużył junior rybnickiego zespołu Mateusz Tudzież, który wywalczył na torze przy Gliwickiej 4+3. Najlepszym spartanem został Tai Woffinden, który zapisał 13+2.Drugim spotkaniem ostatniej kolejki rundy zasadniczej był mecz pomiędzy Motorem Lublin a RM Solar Falubaz Zielona Góra. Podopieczni Piotra Żyto przed meczem jechali na Lubelszczyznę z myślą obrony wyniku z pierwszego spotkania pomiędzy tymi drużynami(38:52). Już pierwsze wyścigi na torze przy Alejach Zygmuntowskich pokazały, że spotkanie będzie bardzo wyrównane. Pierwszy bieg zakończy się rezultatem 5:1.Podopieczni managera Jacka Ziółkowskiego cały mecz ograbiali straty z pierwszego spotkania. O tym która z drużyn awansuje do dalszej fazy rozgrywek decydował XV gonitwa wieczoru. Ostatecznie mecz zakończył się identycznym wynikiem co mecz na torze w Zielonej Górze 52:38 i ostatecznie do fazy finałowej rozgrywek najlepszej ligi świata awansowała drużyna z Zielonej Góry. Najlepszymi zawodnikami tego wieczoru okazali się ze strony Falubazu Patryk Dudek(11 “oczek“) ze strony gospodarzy Mikkel Michelsen. Duńczyk zdobył 11+2. Mecz pomiędzy Fogo Unią Leszno a Eltrox Włókniarz Częstochowa przez wielu ekspertów to spotkanie miało miano hitu kolejki. Biało-zieloni do wielkopolski jechali z nadzieją wywiezienia jednego punktu meczowego i spokojny awans do fazy Play -Off. Pierwsze wyścigi na stadionie im. Alfreda Smoczyka wyperswadowały tą myśl podopiecznym trenera Piotra Świderskiego mecz zakończył się rezultatem 54:36. Najlepszym zawodnikiem drużyny z lwem na plastronie okazał się kapitan Leon Madsen, który zgromadził 13+1. Najlepiej punktującym bykiem w tym spotkaniu okazał się Emil Sajfutdinow . Ostatnim pojedynkiem XV kolejki było spotkanie pomiędzy MrGatden GKM Grudziądz a Moje Bermudy Stalą Gorzów. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego pewnie pokonali na własnym obiekcie drużynę prowadzona przez Roberta Kościeche 57:33 Tym samym żółto-niebiescy znaleźli się w najlepszej czwórce po rundzie zasadniczej. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy tego dnia okazał się Bartosz Zmarzlik który zapisał przy swoim nazwisku dorobek 12 punktów. Najlepszym grudziądzkim gołębiem w ostatnim meczu sezonu zasadniczego był Artem Laguta , który zdobył 16 punktów.

Moje Bermudy Stal Gorzów: 57
9. Szymon Woźniak (2*,1,2*,2*,3) 10+3
10. Bartosz Zmarzlik (3,3,3,1,2) 12
11. Krzysztof Kasprzak (3,2*,1,2,2*) 10+2
12. Anders Thomsen (1*,3,3,3,1*) 11+2
13. Jack Holder (2,2,2,0) 6
14. Wiktor Jasiński (2*,1,0) 3+1
15. Rafał Karczmarz (3,1,1) 5
16. Kamil Pytlewski – nie startował

MrGarden GKM Grudziądz: 33
1. Nicki Pedersen (1,3,1,0,3) 8
2. Krzysztof Buczkowski (0,W) 0
3. Przemysław Pawlicki (0,0,1) 1
4. Kenneth Bjerre (2,1,1,1,2*,0) 7+1
5. Artem Laguta (3,2,3,2,3,3) 16
6. Denis Zieliński (1,0,0) 1
7. Kacper Łobodziński (0,0,U) 0
8. Roman Lakhbaum (0,0) 0

Bieg po biegu:
1. K. Kasprzak, Sz. Woźniak, N. Pedersen, Prz. Pawlicki 5:1 (5:1)
2. R. Karczmarz, W. Jasiński, D. Zieliński, K. Łobodziński 5:1 (10:2)
3. A. Laguta, J. Holder, A. Thomsen, K. Buczkowski 3:3 (13:5)
4. B. Zmarzlik, K. Bjerre, W. Jasiński, D. Zieliński 4:2 (17:7)
5. A. Thomsen, K. Kasprzak, K. Bjerre, Prz. Pawlicki 5:1 (22:8)
6. N. Pedersen, J. Holder, R. Karczmarz, K. Buczkowski (W) 3:3 (25:11)
7. B. Zmarzlik, A. Laguta, Sz. Woźniak, K. Łobodziński 4:2 (29:13)
8. A. Laguta, J. Holder, K. Bjerre, W. Jasiński 2:4 (31:17)
9. B. Zmarzlik, Sz. Woźniak, N. Pedersen, R. Lakhbaum 5:1 (36:18)
10. A. Thomsen, A. Laguta, K. Kasprzak, D. Zieliński 4:2 (40:20)
11. A. Thomsen, Sz. Woźniak, K. Bjerre, N. Pedersen 5:1 (45:21)
12. N. Pedersen, K. Kasprzak, R. Karczmarz, K. Łobodziński (U) 3:3 (48:24)
13. A. Laguta, K. Bjerre, B. Zmarzlik, J. Holder 1:5 (49:29)
14. Sz. Woźniak, K. Kasprzak, Prz. Pawlicki, K. Bjerre 5:1 (54:30)
15. A. Laguta, B. Zmarzlik, A. Thomsen, R. Lakhbaum 3:3 (57:33)

Fogo Unia Leszno: 54

9. Emil Sayfutdinov (2*,3,3,1,3) 12+1

10. Janusz Kołodziej (2,1,0,3) 6

11. Bartosz Smektała (3,0,3,2,3) 11

12. Jaimon Lidsey (2*,3,2,0,2*) 9+2

13. Piotr Pawlicki (3,1*,3,1,1) 9+1

14. Szymon Szlauderbach (1,0,0) 1

15. Dominik Kubera (3,2,1*) 6+1

Eltrox Włókniarz Częstochowa: 36

1. Leon Madsen (1,3,2,2*,3,2) 13+1

2. Paweł Przedpełski (0,0,-,-) 0

3. Rune Holta (0,1*,1*,1) 3+2

4. Jason Doyle (3,2,2,3,2,W) 12

5. Fredrik Lindgren (1,2,1*,W,0,0) 4+1

6. Jakub Miśkowiak (2,1,0,1) 4

7. Mateusz Świdnicki (D,-,0) 0

8. Bartłomiej Kowalski – brak startów

Bieg po biegu: 1. B. Smektała, E. Sayfutdinov, L. Madsen, R. Holta 5:1 (5:1) 2. D. Kubera, J. Miśkowiak, Sz. Szlauderbach, M. Świdnicki (D) 4:2 (9:3) 3. Pi. Pawlicki, J. Lidsey, F. Lindgren, P. Przedpełski 5:1 (14:4) 4. J. Doyle, J. Kołodziej, J. Miśkowiak, Sz. Szlauderbach 2:4 (16:8) 5. J. Lidsey, J. Doyle, R. Holta, B. Smektała 3:3 (19:11) 6. L. Madsen, D. Kubera, Pi. Pawlicki, P. Przedpełski 3:3 (22:14) 7. E. Sayfutdinov, F. Lindgren, J. Kołodziej, J. Miśkowiak 4:2 (26:16) 8. Pi. Pawlicki, J. Doyle, R. Holta, Sz. Szlauderbach 3:3 (29:19) 9. E. Sayfutdinov, L. Madsen, F. Lindgren, J. Kołodziej 3:3 (32:22) 10. B. Smektała, J. Lidsey, J. Miśkowiak, F. Lindgren (W) 5:1 (37:23) 11. J. Doyle, L. Madsen, E. Sayfutdinov, J. Lidsey 1:5 (38:28) 12. L. Madsen, B. Smektała, D. Kubera, M. Świdnicki 3:3 (41:31) 13. J. Kołodziej, J. Doyle, Pi. Pawlicki, F. Lindgren 4:2 (45:33) 14. B. Smektała, J. Lidsey, R. Holta, F. Lindgren 5:1 (50:34) 15. E. Sayfutdinov, L. Madsen, Pi. Pawlicki, J. Doyle (W) 4:2 (54:36)

Moje Bermudy Stal Gorzów: 57
9. Szymon Woźniak (2*,1,2*,2*,3) 10+3
10. Bartosz Zmarzlik (3,3,3,1,2) 12
11. Krzysztof Kasprzak (3,2*,1,2,2*) 10+2
12. Anders Thomsen (1*,3,3,3,1*) 11+2
13. Jack Holder (2,2,2,0) 6
14. Wiktor Jasiński (2*,1,0) 3+1
15. Rafał Karczmarz (3,1,1) 5
16. Kamil Pytlewski – nie startował

MrGarden GKM Grudziądz: 33
1. Nicki Pedersen (1,3,1,0,3) 8
2. Krzysztof Buczkowski (0,W) 0
3. Przemysław Pawlicki (0,0,1) 1
4. Kenneth Bjerre (2,1,1,1,2*,0) 7+1
5. Artem Laguta (3,2,3,2,3,3) 16
6. Denis Zieliński (1,0,0) 1
7. Kacper Łobodziński (0,0,U) 0
8. Roman Lakhbaum (0,0) 0

Bieg po biegu:
1. K. Kasprzak, Sz. Woźniak, N. Pedersen, Prz. Pawlicki 5:1 (5:1)
2. R. Karczmarz, W. Jasiński, D. Zieliński, K. Łobodziński 5:1 (10:2)
3. A. Laguta, J. Holder, A. Thomsen, K. Buczkowski 3:3 (13:5)
4. B. Zmarzlik, K. Bjerre, W. Jasiński, D. Zieliński 4:2 (17:7)
5. A. Thomsen, K. Kasprzak, K. Bjerre, Prz. Pawlicki 5:1 (22:8)
6. N. Pedersen, J. Holder, R. Karczmarz, K. Buczkowski (W) 3:3 (25:11)
7. B. Zmarzlik, A. Laguta, Sz. Woźniak, K. Łobodziński 4:2 (29:13)
8. A. Laguta, J. Holder, K. Bjerre, W. Jasiński 2:4 (31:17)
9. B. Zmarzlik, Sz. Woźniak, N. Pedersen, R. Lakhbaum 5:1 (36:18)
10. A. Thomsen, A. Laguta, K. Kasprzak, D. Zieliński 4:2 (40:20)
11. A. Thomsen, Sz. Woźniak, K. Bjerre, N. Pedersen 5:1 (45:21)
12. N. Pedersen, K. Kasprzak, R. Karczmarz, K. Łobodziński (U) 3:3 (48:24)
13. A. Laguta, K. Bjerre, B. Zmarzlik, J. Holder 1:5 (49:29)
14. Sz. Woźniak, K. Kasprzak, Prz. Pawlicki, K. Bjerre 5:1 (54:30)
15. A. Laguta, B. Zmarzlik, A. Thomsen, R. Lakhbaum 3:3 (57:33)

Motor Lublin: 52
9. Jakub Jamróg (3,1,1,1) 6
10. Grigorij Łaguta (3,W,3,2,3) 11
11. Matej Zagar (2*,2,2*,3,1*) 10+3
12. Jarosław Hampel (3,0,3,3,2*) 11+1
13. Mikkel Michelsen (2*,3,3,1*,2) 11+2
14. Wiktor Lampart (W,NS,NS)
15. Wiktor Trofimow (2,0,1) 3

RM Solar Falubaz Zielona Góra: 38
1. Antonio Lindbaeck (1,2,2,0) 5
2. Martin Vaculik (0,1*,-) 1+1
3. Michael Jepsen Jensen (0,3,1,2,0,0) 6
4. Piotr Protasiewicz (2,1,2,2,0) 7
5. Patryk Dudek (1,3,0,3,1,3) 11
6. Norbert Krakowiak (3,1,1) 5
7. Mateusz Tonder (1,2*,0) 3+1
8. Damian Pawliczak – nie startował

Bieg po biegu:
1. J. Jamróg, M. Zagar, A. Lindbaeck, M. Jepsen Jensen 5:1 (5:1)
2. N. Krakowiak, W. Trofimow, M. Tonder, W. Lampart (W) 2:4 (7:5)
3. J. Hampel, M. Michelsen, P. Dudek, M. Vaculik 5:1 (12:6)
4. G. Łaguta, P. Protasiewicz, N. Krakowiak 3:3 (15:9)
5. M. Jepsen Jensen, M. Zagar, P. Protasiewicz, J. Hampel 2:4 (17:13)
6. M. Michelsen, A. Lindbaeck, M. Vaculik, W. Trofimow 3:3 (20:16)
7. P. Dudek, M. Tonder, J. Jamróg, G. Łaguta (W) 1:5 (21:21)
8. M. Michelsen, P. Protasiewicz, M. Jepsen Jensen 3:3 (24:24)
9. M. Vaculik, G. Łaguta, A. Lindbaeck, J. Jamróg 4:2 (28:26)
10. J. Hampel, M. Zagar, N. Krakowiak, P. Dudek 5:1 (33:27)
11. J. Hampel, P. Protasiewicz, J. Jamróg, A. Lindbaeck 4:2 (37:29)
12. M. Zagar, M. Jepsen Jensen, W. Trofimow, M. Tonder 4:2 (41:31)
13. P. Dudek, G. Łaguta, M. Michelsen, M. Jepsen Jensen 3:3 (44:34)
14. G. Łaguta, J. Hampel, P. Dudek, M. Jepsen Jensen 5:1 (49:35)
15. P. Dudek, M. Michelsen, M. Zagar, P. Protasiewicz 3:3 (52:38)

PGG ROW Rybnik: 39
9. Kacper Woryna (3,2,2,2,3,0) 12
10. Mateusz Szczepaniak (3,1*,1*,0,3) 8+2
11. Sergey Logachev (0,0,T) 0
12. Vaclav Milik (W,3,2,0,W) 5
13. Robert Lambert (2,2,2,1,1) 8
14. Kamil Nowacki (2,0,0) 2
15. Mateusz Tudzież (1*,0,1*,2*) 4+3

Betard Sparta Wrocław: 51
1. Maciej Janowski (1*,3,3,1,2) 10+1
2. Michał Curzytek – nie startował
3. Chris Holder (2,2*,1,3,1) 9+1
4. Max Fricke (2,1,3,3,3) 12
5. Tai Woffinden (3,3,3,2*,2*) 13+2
6. Gleb Czugunow (3,1*,0,0) 4+1
7. Przemysław Liszka (0,0,1) 1
8. Daniel Bewley (1,1,0) 2

Bieg po biegu:
1. K. Woryna, C. Holder, M. Janowski, S. Logachev 3:3 (3:3)
2. G. Czugunow, K. Nowacki, M. Tudzież, P. Liszka 3:3 (6:6)
3. T. Woffinden, R. Lambert, D. Bewley, V. Milik (W) 2:4 (8:10)
4. Mat. Szczepaniak, M. Fricke, G. Czugunow, K. Nowacki 3:3 (11:13)
5. V. Milik, C. Holder, M. Fricke, S. Logachev 3:3 (14:16)
6. M. Janowski, R. Lambert, D. Bewley, M. Tudzież 2:4 (16:20)
7. T. Woffinden, K. Woryna, Mat. Szczepaniak, P. Liszka 3:3 (19:23)
8. M. Fricke, R. Lambert, C. Holder, K. Nowacki 2:4 (21:27)
9. M. Janowski, K. Woryna, Mat. Szczepaniak, D. Bewley 3:3 (24:30)
10. M. Tudzież, T. Woffinden, V. Milik, G. Czugunow 3:3 (27:33)
11. M. Fricke, K. Woryna, M. Janowski, V. Milik 2:4 (29:37)
12. K. Woryna, M. Tudzież, P. Liszka, G. Czugunow 5:1 (34:38)
13. C. Holder, T. Woffinden, R. Lambert, Mat. Szczepaniak 1:5 (35:43)
14. Mat. Szczepaniak, M. Janowski, C. Holder, V. Milik (W) 3:3 (38:46)
15. M. Fricke, T. Woffinden, R. Lambert, K. Woryna 1:5 (39:51)

Źródło:Własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *