Nowe zasady organizacji finału IMP

Dotychczas finał Indywidualnych Mistrzostw Polski był organizowany przez aktualnego Drużynowego Mistrza Polski. Jednak od kilku lat impreza nie cieszy się taką popularnością wśród kibiców, jak choćby w ubiegłej dekadzie. GKSŻ w nowej zmianie upatruje remedium na niską frekwencję podczas finałów IMP. Od sezonu 2022 organizatorem finału nie bedzie Drużynowy Mistrz Polski. Gospodarz imprezy będzie wyłaniany w konkursie ofert. 

Od jakiegoś czasu finał IMP jest także wydarzeniem telewizyjnym, które jest dobrze realizowane, ale chcemy z naszym partnerem, którym jest Canal Plus, czegoś więcej. Oczekujemy , że będzie to prawdziwe święto, więc szukamy nowych rozwiązań – powiedział przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

– To nie jest tak, że mamy uwagi organizacyjne do Leszna. Jednak zarówno w Lesznie, jak i wcześniej w Zielonej Górze, finał IMP był oglądany jednak przez dość małą liczbę widzów na trybunach. Dlatego teraz stawiamy na konkurs ofert, w którym oczywiście będą mogły wziąć udział zainteresowane kluby żużlowe, z nadzieją, że te zawody odbędą się tam, gdzie kibice są szczególnie spragnieni takiej imprezy, gdzie będzie fajna atmosfera na trybunach. – dodaje przewodniczący.

Inf. polskizuzel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *