IMEE im Zenona Plecha

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha – tak najlepsza żużlowa liga świata chce upamiętnić dokonania wicemistrza świata z 1979 roku. PGE Ekstraliga i Plech Sport Agency będą współpracować również w zakresie promocji startów młodych żużlowców i rozwoju ich karier.

Zenon Plech był wybitnym reprezentantem Polski, utalentowanym zawodnikiem, znanym nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach na świecie, a przede wszystkim zawsze dbał o młodych żużlowców i to chcemy uwypuklić szczególnie we wszystkich naszych wspólnych działaniach – podkreślił Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej.

PGE Ekstraliga nie zamierza sprowadzić pamięci o Zenonie Plechu wyłącznie do PGE IMME, choć będzie to jeden z najważniejszych dni w każdym sezonie z punktu widzenia uhonorowania wybitnego zawodnika.

Tata słynął z tego, że przekazywał wiedzę młodym zawodnikom, ale też wielkie znaczenie miało dla niego coroczne uczestnictwo w przygotowaniach do największej żużlowej imprezy na świecie, zawodów Grand Prix na PGE Narodowym. Jako rodzina wiemy, że PGE Ekstraliga nigdy nie odwróciła się od taty, angażowała go w swoje projekty, którymi mocno żył, z których się cieszył, bo lubił pomagać. Wyróżnienie w postaci Złotego Szczakiela przyznane podczas Gali PGE Ekstraligi w 2019 roku było ogromną motywacją w ostatnich miesiącach – powiedział Krystian Plech, syn zawodnika. – Współpracę z PGE Ekstraligą bardzo cenił, a pomysły związane z jego upamiętnieniem, które wspólnie wypracowaliśmy idealnie wpisują się w międzynarodowy charakter kariery taty – dodał.

PGE Ekstraliga w każdym sezonie rozgrywkowym zamierza upamiętniać dorobek Zenona Plecha w szkoleniu, ale też nawiązywać do jego wielkiego sukcesu – wywalczenia tytułu Indywidualnego Mistrza Polski w wieku 19 lat, co miało miejsce w 1972 roku na torze w Bydgoszczy. – Ma to być wyzwanie, swego rodzaju drogowskaz dla młodych zawodników, iż w bardzo młodym wieku można podjąć walkę z najlepszymi – wyznał Krystian Plech.

W związku z tym w każdym sezonie rozgrywkowym PGE Ekstraliga będzie prowadzić osobny ranking zawodników startujących w biegu juniorów. Ten z zawodników młodzieżowych, który do chwili przyznawania nominacji do udziału w PGE IMME będzie miał najwięcej punktów z wyścigów młodzieżowych – uzyska automatyczne prawo startu w kolejnej edycji PGE IMME.

Źródło:speedwayekstraliga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *