Marcin Turowski kończy karierę sportową

Za pośrednictwem fanpage na Instagramie Marcin Turowski przekazał informacje dla swoich fanów o zakończeniu kariery jak sportowiec. Po przejściu z kategorii juniorskiej popularny “Turuś” miał ważny kontrakt z drużyną ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz .

Turowski to wychowanek toruńskich aniołów, w barwach których zdał egzamin na licencję “Ż” w 2015 roku. W swojej karierze reprezentował kluby: KSM Krosno (2016), Wybrzeża Gdańsk (2017-2018) oraz GKM Grudziądz (2019-2020). Jego najlepszym sezonem był rok 2019, kiedy to w PGE Ekstralidze wykręcił średnią biegopunktową 1.000 pkt./bieg. 

Przerwa zimowa to był czas, aby odpowiedzieć sobie na pytanie “co dalej?”. Ostatni sezon nie poszedł po mojej myśli. 2020 rok był trudny dla nas wszystkich. Pod względem sportowym rozczarowałem nie tylko siebie, ale także sponsorów, trenerów, działaczy i kibiców. Teraz przyszedł czas poinformować o decyzji, którą podjąłem. Postanowiłem, że nie będę kontynuował swojej przygody z żużlem. (…) Teraz czas na nową drogę życiową. Od zawsze byłem pasjonatem motoryzacji i motocykli, dlatego postanowiłem, że będę nadal szedł tą drogą. Czas spełnić się w nowej dziedzinie, a przede mną nowe wyzwanie. – napisał Marcin Turowski na swoim instagramie

Źródło: instagram.com/turos_racing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *